Meie klassi selle õppeaasta kohustuste hulka kuulus teatripäeva korraldamine. Sellest, kuidas näidendid valmisid, on selles blogis juba kirjutatud. Kõik näidendid olid õpilaste omalooming, õpetaja aitas vaid neid lavastada, helitausta valida ja tegi siin-seal ettepanekuid, kuidas lugu paremini "jooksma panna". Leiti endale sobivad kostüümid, pandi mängu oma parim näitlemisoskus ja välja kukkusid väga vahvad ja lõbusad lood. Tundus, et publikulegi meeldisid. Žürii, kuhu kuulusid õp. Anne, õp. Koidu ja õp. Reet, valis välja parimatest parimad, aga arvan, et kõik osalejad olid väga-väga tublid! Ka kuuendikele meeldisid žürii poolt väljavalitud parimad näidendid ja näitlejad. Kiidan ka kuuendikke päeva korraldamise eest, eriti suuri abilisi ja ürituse juhte Kaidisid! Oli palju sagimist, aga välja tuli ägedalt.
5. KLASSI NÄIDEND "UNISTUSED" (käsikiri: Triin P) ...
... jutustas sellest, kuidas kuulus jalgpallur Valdur Mustikas (Marko) otsustas täide viia oma lapsepõlveunistuse ja hakkas iluvõimlejaks. Tema fännid (Kert, Ranno) olid küll alguses pettunud, aga kui jalgpallur lubas kapuutsivennal (Ranno) aidata pähe kinni jäänud kapuutsi peast tõmmata, lubas too oma sõpradele Valduri seisukohta selgitada ja lõpuks said nemadki aru, et unistuste järgimine on oluline. Huvitavateks tegelasteks olid ka luksuv ja kaerajaani tantsiv koolidirektor (Mari), kokad Peedu (Mihkel) ja Linda (Kadri), õpetaja (Triin) ja jalgpalluri sõber Madis Maasikas (Lutši). Triinule anti käsikirja eest ka eriauhind. Lugu peeti terviklikuks ja õpetlikuks.
6. KLASSI NÄIDEND "ARVUTISÕLTUVUS JA AMEERIKA" (käsikiri: Kaidid ja teised)
Lugu keerles arvutisõltlasest presidendi poja Juku (Markus O) ümber. Tema vanematel (Martin ja Mari-Liis) oli tegemist Ameerika presidendi Obama (Taavi) vastuvõtuga ning neil polnud poja jaoks aega. Vanaisa, kung fu tarkust jagava vanamehe (Markus S) katsed Jukut arvutist eemale tirida ja talle oma teadmisi edasi anda ei õnnestunud. Lugu lõppes sellega, et Obama palkas vanaisa oma ihukaitsjaks ning Juku unustaski ennast 30 aastaks arvuti taha. Kui mäng 30 aasta pärast lõppes, leidis ta aga arvutist isa kaustast "uue mängu" ning ta käivitas pommi... Vot, milleni võib viia arvutisõltuvus. Obama vastuvõtu korraldaja rollis astus lavale Kaidi L, Kaidi B vastutas helitausta hankimise ja õigeaegse ettemängimise eest. Martin sai presidendi mängimise eest ka vahva näitleja tiitli.
7. KLASSI NÄIDEND "KUIDAS BLONDIIN TÕELISE ARMASTUSE LEIDIS?" (käsikiri Evelin, Diana ja Grete)Lugu rääkis filmistaarist (Gerda), keda fotograafid punasel vaibal tähele ei pannud, ja targast blondiinist (Diana). Et paparatside (Grete, Liisi, Evelin, Vallo, Markus) tähelepanu võita, teeskles filmistaar jalaluu murdmist. Tema assistent, tark blondiin, organiseeris kohale rumala arsti (Sander) ja juhendas teda hiljem haiglaski. Juhuslikult sattus operatsioonisaali ka kuulus räppar (Andreas), kellesse blondiin armus. Koos mindi punasele vaibale ja blondiin sai tänu räpparile kuulsaks. Teesklev filmistaar ja tema jalg unustati sootuks. Kogu lugu vürtsitas oma kildude üle itsitav ja kõigil jalus tolknev vanamees (Kevin), keda žürii ka vahva rollitäitmise eest tunnustas. Väga tubli oli ka tark blondiin Diana. Kiidan Tannarit selle eest, et olid hankinud vajaliku muusika ja selle ka oskuslikult näidendi taustana ette mängisid. Õpetaja jõudis juba hommikul šoki saada ja ise helid hankida, aga teie klassi blogi lugedes selgus, et Tannaril oli hommikul muidki kiireid kohustusi-asjatoimetusi ning ta ei jõudnud minu juurde. Vabandan kõva hääle tegemise eest! Tore, et ISE asjad korda ajasite!
8. KLASSI NÄIDEND "JAMA MENDIKOHVIKUS" (käsikiri: Marja-Liisa, Kaida, Keiti ja Ruth)Näidendi tegevus toimus politseijaoskonna kohvikus, kuhu sattusid kõige veidramad tegelinskid. Kõigepealt kaks rullnokka (Luisa ja Sigrit), kellest üks tahtis saada mendiks. Et politseiülem (Kristi) nad välja naeris, mindi oma bemmi tuunima. Seejärel eksis mendikohvikusse kokutav räppar Eedu (Janar) koos vanaemaga (Rainis). Viimane kohendas veel kiiruga räppari lohakat välimust ning soovis lapselapsele edu. Räppar esitas küll kodus selgeks õpitud laulu "Need ei vaata tagasi", aga hämmeldunud politseiülem käskis tal istuda ja oodata ning hakkas oma relvaga poseerima. Äkki tungis kohvikusse juhm röövel, kes arvas ekslikult, et murdis sisse panka. Kuuldes inspektor Kukekeselt, kes too on, pidi röövel leidma seal olekuks hea põhjuse, et kogu loost puhtalt välja tulla. Ta võttis maski peast ja haaras ümbert kinni kohviku müüjannalt (Meriliin), öeldes, et tuli oma musikesele külla. Koos mindigi ära. Pettunud inspektor vaatas ringi, keda ta saaks nende asemel arreteerida. Pingil harjutas oma lugu räppar Eedu, kes kirbule võeti ja kellele kirjutati "kollane kaart" politsei solvamise ja erakordselt halva lauluoskuse eest. Räppar aga rõõmustas - ta sai lõpuks oma kollase kaardi, mida vanaemale näidata. Žürii valis Kristi parimaks naisnäitlejaks, Rainise vahvaks näitlejaks ja 8. klassi käsikirja parimaks looks. Näidend etendatakse ka "Külalaval".
9. KLASSI NÄIDEND "ÕUDNE LÕPP VÕI LÕPUTU ÕUDUS" (käsikiri: Maria, Epp, Merit)
Jällegi palju segadust ja üllatav lõpp. Näidendi keskmes olid kaks õde: kuri Vilma (Heidi) ja hea Linda (Maria, hiljem Merit). Ühel ööl tulid ufod (Karl, Tanel, Kristjan, Tarvo) ja pimpisid (loe: muutsid) Linda nooreks ja ilusaks. Vilma muutus vihast siniseks. Seda enam, et Linda reetis nende majja sattunud ajudeta supermanile (Steven), et keldrisse on lukustatud inetu printsess (Maria), kelle Vilma aastaid tagasi röövis ja kelle superman nüüd päästma pidi. Superman täitis oma missiooni. Keldris oli aga peale printsessi ka konnake, keda Linda suudles. Konn muutus tema kadunud meheks Sergeiks (Eerik). Vilma, kellele asjade käik sugugi meeltmööda polnud, helistas oma "vanale sõbrale" ufole, et too Linda tagasi inetuks muudaks. Ufol oli aga vanast nõiast kõrini ja ta käratas: "Tõde tulgu päevavalgele!" Ühel päeval, kui Vilma pahaaimamatult põrandat pühkis, sõitis tast mööda ajudeta superman, kes ettevaatamatusest vana nõia pikali lõi. Sisse astus vanaisa Sergei, kes patsutas supermanile õlale ja lausus: "Palju õnne, poeg, sa viisid oma ema hauda." Žürii valis Steveni parimaks meesnäitlejaks, Heidi vahvaks näitlejaks ja 9. klassi näidendi selle päeva parimaks näidendiks. Lugu on võimalik vaadata ka "Külalaval".
SELLE PÄEVA PARIMAD:
PARIM LAVASTUS: 9. klass
PARIM KÄSIKIRI: 8. klassi Kaida, Marja-Liisa, Keiti ja Ruth
PARIM TÜDRUKNÄITLEJA: 8. kl Kristi (politseiülem Kukeke)
PARIM POISSNÄITLEJA: 9. kl Steven (ajudeta superman)
VAHVAD NÄITLEJAD: 6. kl Martin (president), 7. kl Kevin (oma naljade üle naerev vanamees), 9. kl Heidi (kuri nõid Vilma), 8. kl Rainis (kokutava räppar Eedu vanaema), 5. kl Lutši (jalgpallur Madis Maasikas)
ERIAUHIND: 5. kl Triin toreda käsikirja eest
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar